خوانا

پایگاه خبری تحلیلی

» . . .

آخرین اخبار

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
کد خبر : 40030
Share

سلامت: خدمات رسانی هلال احمر به ۴مصدوم حوادث/ ۲مصدوم راهی بیمارستان شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: چهار مصدوم حوادث دو روز گذشته توسط امدادگران هلال احمر استان مورد رسیدگی درمانی قرار گرفته و دو مصدوم دیگر نیز راهی بیمارستان شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: چهار مصدوم حوادث دو روز گذشته توسط امدادگران هلال احمر استان مورد رسیدگی درمانی قرار گرفته و دو مصدوم دیگر نیز راهی بیمارستان شدند.
صادق سلامت با اشاره به بروز دو حادثه تصادف و غرق شدگی طی دو روز گذشته در خوزستان اظهار کرد: در حادثه اول بر اثر برخورد یک دستگاه پژو با یک دستگاه پراید در محور گتوند به دزفول در ساعت ۱۰ شب ۳ نفر دچار حادثه شدند که یک نفر مصدوم و یک نفر راهی بیمارستان شد.
وی در خصوص علت این  حادثه بیان کرد: سرعت غیرمجاز و خواب آلودگی راننده عامل اصلی برخورد دو خودرو به هم بود اما خوشبختانه این حادثه فوتی نداشت.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: پس از اعلام این حادثه به مرکز کنترل و فرماندهی عملیات امدادی جمعیت هلال احمر استان، در همان زمان تیمی از امدادگران و نجاتگران مجرب به همراه تجهیزات مخصوص، عازم محل وقوع حادثه شدند و به مصدومان این تصادف رسیدگی کردند.
سلامت عنوان کرد: حادثه دوم ظهر امروز در منطقه گردشگری علی کله واقع در بخش مرکزی دزفول رخ داد که یک نفر با تلاش و فداکاری امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان از مرگ حتمی نجات یافت و پس از انجام معاینات اولیه و اقدامات درمانی برای رسیدگی بیشتر توسط امدادگران هلال احمر عازم بیمارستان شد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هم فوتی نداشت، یادآور شد: سواحل و رودخانه های استان به دلیل  آب و هوای معتدل و مناسب همواره میزبان و پذیرای افراد به ویژه جوانان به شنا است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: متأسفانه با وجود اخطار ها و هشدار های مکرر و متعدد مراجع مربوطه به افراد در خصوص رعایت مسائل ایمنی در زمینه شنا و استفاده از مکان های مجاز به این منظور اما باز هم شاهد وقوع موارد مکرر غرق شدگی و مرگ افراد هستیم.
سلامت ادامه داد: افرادی که به پیام ها، هشدارها و اخطار های ایمنی مسئولان مبنی بر ضرورت رعایت مسائل ایمنی حین حضور در کنار سواحل و رودخانه ها بی توجهی می کنند علاوه بر آنکه جان خود را به نظر می اندازند، خانواده هایشان را  هم داغدار می کنند.
وی در پایان گفت: بی توجهی به مسائل ایمنی و گوش نکردن به اخطار ها و هشدارهای امنیتی همواره پیامدهای وخیم و جبران ناپذیری برای افراد دارد و در بیشتر موارد به قیمت جان افراد تمام می شود.


پیوند کوتاه :


Telegram

نظرات بینندگان:

نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی:
 
پر کردن فیلد های ستاره دار (*) اجباری است.