خوانا

پایگاه خبری تحلیلی

» . . .

آخرین اخبار

تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
کد خبر : 39823
Share
رییس سازمان آب و برق استان اعلام کرد:

منابع آبی خوزستان در وضعیت اضطرار/به جز کرخه در هیچ جای استان آب نداریم

رییس سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به وضعیت استان در بحث مخازن، گفت: اعلام وضعیت اضطراری می کنیم و به جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم.محمد رضا شمسایی در جلسه ستاد بحران مشکلات کشاورزان حوزه زهره و مارون اظهار کرد: امسال پاییز را

رییس سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به وضعیت استان در بحث مخازن، گفت: اعلام وضعیت اضطراری می کنیم و به جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم.
محمد رضا شمسایی در جلسه ستاد بحران مشکلات کشاورزان حوزه زهره و مارون اظهار کرد: امسال پاییز را خشک متوسط پیش بینی کردیم و شاهد آن بودیم. همچنین بخشی از زمستان را خشک شدید و بخشی از آن را نیز خشک متوسط پیش بینی کرده ایم.
وی با اشاره به وضعیت خشکسالی شدیدی که وجود دارد، افزود: پیش بینی سازمان هواشناسی آن است که شرایط نرمال است اما ما شرایط را نرمال پیش بینی نمی کنیم زیرا سازمان آب و برق خوزستان خود سامانه پیش بینی دارد و پیش بینی هایی که انجام داده است محقق شده اند.
رییس سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه مردم و کشاورزان با این شرایط تحت فشار قرار می گیرند، تصریح کرد: به جز حوضه کرخه در سایر حوضه ها در شرایط استثنایی قرار داریم وبه جز در حوزه کرخه در هیچ جای دیگر استان آب نداریم و حتی امسال در حوزه دز نیز نمی توانیم با شرایط موجود، این میزان کشت که در آن حوزه شده است را تامین آب کنیم.
شمسایی عنوان کرد: ما اکنون در شرایط اضطراری هستیم و باید قبل از هر چیزی کشت های دائم که نخیلات و باغات هستند را حفظ کنیم. کشت های فصلی اگر از بین بروند خسارت است اما نخیلات و باغات سرمایه قابل ملاحظه ای برای استان هستند و باید حفظ شوند.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد سازمان آب و برق خوزستان در حوضه زهره و هندیجان برای کشت محصولات حدود 10هزار هکتار بود اما 30هزار هکتار کشت مصوب شد، ادامه داد: راه حل حفظ نخیلات و باغات در استان این است که جلوی کشت های دیگر گرفته شود.
رییس سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: به جز در کرخه تقریبا در هیچکدام از نیروگاه های دیگر استان به دلیل شرایط اضطراری که به وجود آمده است، تولید برق نداریم.
شمسایی بیان کرد: وضعیت بسیار بحرانی را پیش بینی می کنیم و با توجه به این شرایط باید تلاش شود تا کمترین خسارت به بخش های مختلف وارد شود.


پیوند کوتاه :


Telegram

نظرات بینندگان:

نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی:
 
پر کردن فیلد های ستاره دار (*) اجباری است.