خوانا

پایگاه خبری تحلیلی

» . . .

آخرین اخبار

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
کد خبر : 37535
Share

جعفری:اشتغال‌زایی برای 413 نفر از بانوان اندیمشک در قالب طرح آفتاب بنیاد برکت

قائم مقام بنیاد برکت گفت: اولین قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در قالب طرح «آفتاب» بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی روستایی زنان اندیمشک به امضا رسید.

قائم مقام بنیاد برکت گفت: اولین قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در قالب طرح «آفتاب» بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی روستایی زنان اندیمشک به امضا رسید.
سعید جعفری اظهار کرد: طرح «آفتاب» (آیین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی برکت)، پس از یک سال کار تحقیقاتی و مطالعاتی کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار پایدار مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای، وارد مرحله‌ی اجرایی شده است و امضای قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در شهرستان اندیمشک، اولین اقدام اجرایی در این طرح به شمار می‌رود.
وی افزود: طرح «آفتاب» در مرحله نخست در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و هرمزگان به شکل آزمایشی به اجرا درمی‌آید. بر همین اساس با امضای این قرارداد، کارگاه تولید قالی دست‌بافت اندیمشک با ایجاد اشتغال مستقیم برای 413 نفر از زنان خودسرپرست، بدسرپرست و بی‌سرپرست در قالب تعاون روستایی، تحت پوشش حمایتی و مشارکتی بنیاد برکت قرار می‌گیرد.
جعفری ادامه داد: قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور (آفتاب) بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی‌های روستایی اندیمشک تحت عنوان شرکت مدافعان صنعت فرش نوین، متشکل از تعاونی روستایی زنان و تعاونی اندیشه با بیش از 1000 نفر عضو، به مبلغ 58 میلیارد و 650 میلیون ریال با حضور قائم‌مقام بنیاد برکت، فرماندار، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ذی‌نفعان محلی و هیات مدیره‌‌های تعاونی‌های روستایی اندیمشک منعقد شد.
وی گفت: سهم مشارکت بنیاد برکت در این قرارداد، بر اساس الگوی مشارکتی بنیاد که مبتنی بر عدم‌تصدی‌گری است، 49 درصد و سهم تعاونی‌های روستایی 51 درصد تعیین شده است. بر اساس قرارداد منعقدشده، سالانه در اين کارگاه بيش از 3500 مترمربع قالى دست‌بافت تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
قائم‌مقام بنیاد برکت عنوان کرد: طرح «آفتاب» توسط بنیاد برکت در قالب آیین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی جوامع محلی شکل گرفته و قرار است در زمینه شناسایی ظرفیت‌های توسعه‌ای و بسیج منابع، مردم را در فرآیندهای آموزشی، سیاست‌گذاری مشارکتی، خوداتکایی، ایجاد توسعه کسب ‌و کار و ارتقای سطح همبستگی اجتماعی و رشد جمعی همراهی کند.


پیوند کوتاه :


Telegram

نظرات بینندگان:

نام :
ایمیل :
* نظر:
* کلمه امنیتی:
 
پر کردن فیلد های ستاره دار (*) اجباری است.